A statisztika szerint az időközi választások az ellenzéknek kedveznek, Magyar Péterék mégsem mérettetik meg magukat
A Tisza Párt áradása ellenére sem állított jelöltet Tolna vármegyében az időközi választásra.
Az LMP frakcióvezetője szerint merénylet az új információs szabadságról szóló törvény. A politikus kifogásolta az adatvédelmi biztos intézményének megszüntetését, és a közérdekű adatok körének szűkítését.
Az LMP szerint az információs szabadságról szóló törvényjavaslat súlyos merénylet az információs szabadság és az információs önrendelkezési jog ellen. Schiffer András elmondta: az alaptörvény és az új adatvédelmi törvény megszünteti az adatvédelmi biztos intézményét, így nem lesz olyan független szerv, amelyik hatékonyan fel tud lépni az állam „túltitkosításával” vagy a polgárokat sértő megfigyelésekkel szemben.
A párt frakcióvezetője szerint az is merénylet, ahogy az információs szabadságról szóló törvény leszűkíti a közérdekű adat fogalmát. A jövőben ugyanis csak olyan adatokat lehet kikérni az állami és az önkormányzati cégektől illetve szervektől, amelyek azok közfeladataival függenek össze. Példaként említette, hogy a 2003-as paksi üzemzavar után sikerrel ki lehetett perelni az újraindítás illetve a probléma elhárításának dokumentumait, de erre a törvény életbelépése után nem lesz lehetőség.
Schiffer visszautalt Lázár Jánosnak hétfői parlamenti mondataira, amelyek szerint az ellenzék a politikusbűnözők oldalára áll, ha nem támogatja a védői jogok megváltoztatását. Schiffer szerint ez fordítva történik. „Az átláthatóság drasztikus szűkítésével a Fidesz végre színt vallott és a Fidesz-KDNP pártszövetség a tolvajok és politikusbűnözők pártjára állt” – fogalmazott. Hozzátette: a politikai korrupciót nem a büntetőeljárási szabályok szigorításával vagy a büntetőjogi garanciák csökkentésével, hanem az átláthatóság minél akadálytalanabb érvényesítésével lehet visszaszorítani.